Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Estetik bir gülümsemeyi oluşturan birden fazla etken vardır. Dişlerin sağlıklı ve parlak görünmeleri kadar diş etinin de sağlıklı ve canlı görünmesi gerekmektedir. Ayrıca gülümseme hattı adı verilen, gülümseme esnasında dudaklarınızın çekildiği bölge de sağlıklı ve parlak dişlerinizin ne kadar öne çıkacağını belirler. Bu nedenlerle gülüş tasarımı multidisipliner bir diş hekimliği uygulaması gerektirir.

Işıltılı bir gülümseme yaratılırken hastanın ihtiyaçlarına göre şu tedavi biçimleri uygulanabilir:

 

Gingivektomi: Diş etinin diş yüzeyini olağandan fazla kapatması gülümsemenizin geri planda kalmasına neden olabilir. Gingivektomi, yani diş eti estetiği uygulaması ile fazla diş etleriniz lazer ile kesilerek uygun seviyeye indirilir.

İmplant Diş: Bir eksik diş dahi gülümseyişinizin tamamını olumsuz etkileyebilir. İmplant diş tedavisi ile eksik dişleriniz yerine sabit diş protezleri yerleştirilerek hem sağlıklı, hem de eksiksiz bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Lamine Diş Kaplama: Kırık, yüzeyindeki aşınmalarla parıltısını kaybeden dişler gülümsemenizi olumsuz etkileyecektir. Lamine diş kaplama uygulaması ile bu estetik sorunlar kolayca giderilebilir.

Diş Kronları: Ciddi diş kırığı, ilerlemiş diş çürüğü durumlarında dişi bütün olarak saran bir kapak şeklinde uygulanan diş kronları sağlıklı bir diş yapısını korumakta en etkili tedavilerden biridir. Zirkonyum ve E-Max diş kronu gibi doğal dişe çok benzer ışık geçirgenliğinde ve dayanıklı seçenekler ile gülüşünüz etkileyici halini kazanabilir.

Diş Beyazlatma: Yeme, içme alışkanlıkları, genetik aktarım ve ilerleyen yaş dişlerde renklenmelere sebep olabilir. Dişleriniz sağlıklı olsalar dahi yeterince beyaz tonlarda değilse gülümseyişiniz estetik görünmeyecektir. İleri teknoloji lazer diş beyazlatma yöntemleri sayesinde uzun süre kalıcı etkiye sahip ışıltılı dişlere sahip olabilirsiniz.

Neden Gülüş Tasarımı Yaptırmalısınız?

İleri diş hekimliği teknolojileri sayesinde bir gülümsemeyi en ince ayrıntısına değin tasarlamak mümkün. Her yıl on binlerce kişi gülümseyişini yeniden keşfedebilmek için bu amaçla estetik diş kliniklerini ziyaret ediyor. Gülüş tasarımı yaptırmak hayatınıza birçok açıdan pozitif etki sağlayacak bir uygulamadır.

Ağız ve Diş Sağlığınızı Korumak

Gülüş tasarımı mevcut ağız ve diş sağlık problemlerini gideren ve gelecekte oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyen bir uygulamadır. Dişlerde çarpıklık, eksik diş, çürük ve kırık dişler, sağlıksız diş etleri tedavi edilmedikleri sürece büyüyebilen ve daha ciddi sorunlara sebebiyet verebilen sağlık sorunlarıdır. Gülüş tasarımı yaptırarak tüm bu sorunlar giderilebilir ve sağlıklı bir gülümseme elde edilebilir.

Sosyal Yaşam ve Birebir İlişkilerde Pozitif Etki

Göz alıcı bir gülümseme kalabalıkların arasından sıyrılmanız ve birebir ilişkilerde kendinizi daha iyi tanıtabilmeniz için olmazsa olmazdır. Size özel uygulanmış gülüş tasarımı sosyal hayatınızda birçok pozitif etkiye sebep olacaktır. Ayrıca prezentabl bir görünüm iş hayatında daha etkin olabilmenin temel kriterlerinden biridir. Hem ast-üst ilişkilerinin kontrolünde, hem pazarlama ve ikna çalışmalarında estetik bir gülümseyişe sahip olmak sizi öne çıkaracaktır. Siz gülümseyişinize güvendikçe çevrenizdeki insanlar da size güveneceklerdir.

Onlarca Ülkeden Binlerce Gülümseme

Sıkça Sorulan Sorular

İmplant bir ya da daha fazla dişin farklı sebeplerden dolayı kaybedildiği durumlarda, çene kemiklerine uygulanan titanyumdan yapılmış vidalardır.

İmplantlar diş kayıplarına sabit protez uygulanarak diş eksikliğinin giderilmesini sağlamanın yanı sıra takılıp çıkarılabilen protezlerin stabil olmasını sağlamak amacıyla da uygulanabilir.

Diş eksikliğinde en ideal tedavi yöntemi implanttır. Bir yada daha fazla diş kaybında, kişinin çiğneme benzeri fonksiyonlarını yeniden kazanmak amacıyla implant tedavisi uygulanmalıdır. deneyimine dönüşmektedir.

Tek diş eksikliklerinin köprü tedavileriyle giderilmesi durumunda, eksik dişe komşu sağlıklı dişler aşındırılarak işlem gerçekleştirilirken, implant uygulamalarında bu duruma gerek kalmaması implantların faydalarından biridir.

Ayrıca, çok sayıda diş eksikliği veya tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda kullanılan takılıp çıkarılabilen hareketli protezler, estetik ve konfor açısından yeterli memnuniyeti sağlamayabilir. İmplant uygulamalarıyla birlikte kişiler tekrar sabit dişlere sahip olabilirler, bu da implantların en önemli avantajlarından biridir.

İmplantlar bazen hareketli protezlerle birlikte de kullanılabilir. Bu durumda, implant uygulamalarının bir başka faydası olan hareketli protezlerin çiğneme ve konuşma sırasında sabit kalması sağlanır.

Diş implant tedavileri, cerrahi ve protetik olmak üzere iki aşamadan oluşur. İlk aşama cerrahi aşamadır ve implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Bu aşama, kişinin çene yapısına ve belirlenen tedavi planına uygun olarak açık veya kapalı yöntemle gerçekleştirilir. Açık yöntemle yapılan implant cerrahisinde, işlem sonrasında diş etine dikiş atılması gerekmektedir. Ancak kapalı yöntemde, implantın uygulandığı bölgede dikiş gereksinimi olmaz.

Cerrahi aşamadan sonra, çene kemiğinin durumuna bağlı olarak bazen protetik aşama yani implant üzerine protez dişlerin hemen takılması mümkün olabilir, ancak çoğu durumda çene kemiğinin iyileşmesi için beklenmesi gerekmektedir. Çene kemiğinin iyileşmesi için genellikle 3 ila 6 ay arasında bir süre gerekmektedir. Bu süre sonunda herhangi bir sorun gözlenmiyorsa, protetik aşama tamamlanır ve kalıcı olarak implantın üzerine protezler yerleştirilir.

Ürün kalitesi ve ileride karşılaşmak istemeyeceğiniz problemler implantların gerekli parçalarının yeniden sağlanması için kaliteli, güvenilir ve sertifika gösterebilen bir implant markasının seçilmesi önemlidir. deneyimine dönüşmektedir.

Sağlık hizmetlerinde yüksek kalite standartlarına ve birçok ülkeye göre avantajlı fiyatlara sahip olması Türkiye’nin tercih edilmesinin temel sebepleridir. Bununla beraber eşsiz doğası ve tarihiyle tedavi süreci yurt dışı hastaları için unutulmaz bir tatil deneyimine dönüşmektedir. süreci yurt dışı hastaları için unutulmaz bir tatil deneyimine dönüşmektedir.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

0 530 122 26 60​

( WhatsApp, Telegram, Telefon)

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.

Obtenir une offre gratuite

Vous pouvez demander un rendez-vous en remplissant le formulaire. Notre équipe vous répondra dans les plus brefs délais.

0 530 122 26 60​

( WhatsApp, Telegram, Telefon)