Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine diş kaplamalar, estetik diş hekimliğinde doğal ve çekici bir gülüş elde etmek için kullanılan ince, yarı saydam porselen kaplamalardır. Dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan bu kaplamalar, dişlerin şekil, boyut, renk ve genel görünümünü iyileştirir. Lamine diş kaplamalar, hem estetik hem de fonksiyonel açıdan birçok avantaj sunar. İşte lamine diş kaplamaların sunduğu bazı önemli avantajlar:

 

  1. Doğal ve Estetik Görünüm: Lamine kaplamalar, dişlerin doğal renginde ve şeffaflığında üretilir. Bu sayede doğal dişlerden ayırt edilemezler ve gülüşünüzde estetik bir bütünlük sağlarlar.
  2. Diş Yapısının Korunması: Lamine kaplamalar, dişlerin ön yüzeylerine ince bir tabaka halinde uygulanır ve diş yapısının büyük bir kısmını korur. Minimal aşındırma gerektirdiği için dişlerinizin sağlıklı dokusu korunur.
  3. Renk Stabilitesi: Porselen lamine kaplamalar, renk değişimine karşı oldukça dirençlidir. Zamanla kahve, çay, sigara gibi etkenlerden dolayı renk değişimi yaşamazlar, bu da uzun süreli estetik bir görünüm sağlar.
  4. Hızlı ve Etkili Çözüm: Lamine kaplamalar, genellikle birkaç diş hekimi ziyareti ile tamamlanabilen hızlı bir tedavi seçeneğidir. Bu sayede kısa sürede estetik bir gülüş elde edebilirsiniz.
  5. Fonksiyonel İyileştirme: Estetik avantajlarının yanı sıra, lamine kaplamalar dişlerinizi güçlendirir ve çiğneme fonksiyonunu iyileştirir. Dişlerinizi korurken aynı zamanda işlevsel bir iyileşme sağlar.Daha estetik ve çekici bir gülüş için lamine diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Onlarca Ülkeden Binlerce Gülümseme

Sıkça Sorulan Sorular

İmplant bir ya da daha fazla dişin farklı sebeplerden dolayı kaybedildiği durumlarda, çene kemiklerine uygulanan titanyumdan yapılmış vidalardır.

İmplantlar diş kayıplarına sabit protez uygulanarak diş eksikliğinin giderilmesini sağlamanın yanı sıra takılıp çıkarılabilen protezlerin stabil olmasını sağlamak amacıyla da uygulanabilir.

Diş eksikliğinde en ideal tedavi yöntemi implanttır. Bir yada daha fazla diş kaybında, kişinin çiğneme benzeri fonksiyonlarını yeniden kazanmak amacıyla implant tedavisi uygulanmalıdır. deneyimine dönüşmektedir.

Tek diş eksikliklerinin köprü tedavileriyle giderilmesi durumunda, eksik dişe komşu sağlıklı dişler aşındırılarak işlem gerçekleştirilirken, implant uygulamalarında bu duruma gerek kalmaması implantların faydalarından biridir.

Ayrıca, çok sayıda diş eksikliği veya tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda kullanılan takılıp çıkarılabilen hareketli protezler, estetik ve konfor açısından yeterli memnuniyeti sağlamayabilir. İmplant uygulamalarıyla birlikte kişiler tekrar sabit dişlere sahip olabilirler, bu da implantların en önemli avantajlarından biridir.

İmplantlar bazen hareketli protezlerle birlikte de kullanılabilir. Bu durumda, implant uygulamalarının bir başka faydası olan hareketli protezlerin çiğneme ve konuşma sırasında sabit kalması sağlanır.

Diş implant tedavileri, cerrahi ve protetik olmak üzere iki aşamadan oluşur. İlk aşama cerrahi aşamadır ve implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Bu aşama, kişinin çene yapısına ve belirlenen tedavi planına uygun olarak açık veya kapalı yöntemle gerçekleştirilir. Açık yöntemle yapılan implant cerrahisinde, işlem sonrasında diş etine dikiş atılması gerekmektedir. Ancak kapalı yöntemde, implantın uygulandığı bölgede dikiş gereksinimi olmaz.

Cerrahi aşamadan sonra, çene kemiğinin durumuna bağlı olarak bazen protetik aşama yani implant üzerine protez dişlerin hemen takılması mümkün olabilir, ancak çoğu durumda çene kemiğinin iyileşmesi için beklenmesi gerekmektedir. Çene kemiğinin iyileşmesi için genellikle 3 ila 6 ay arasında bir süre gerekmektedir. Bu süre sonunda herhangi bir sorun gözlenmiyorsa, protetik aşama tamamlanır ve kalıcı olarak implantın üzerine protezler yerleştirilir.

Ürün kalitesi ve ileride karşılaşmak istemeyeceğiniz problemler implantların gerekli parçalarının yeniden sağlanması için kaliteli, güvenilir ve sertifika gösterebilen bir implant markasının seçilmesi önemlidir. deneyimine dönüşmektedir.

Sağlık hizmetlerinde yüksek kalite standartlarına ve birçok ülkeye göre avantajlı fiyatlara sahip olması Türkiye’nin tercih edilmesinin temel sebepleridir. Bununla beraber eşsiz doğası ve tarihiyle tedavi süreci yurt dışı hastaları için unutulmaz bir tatil deneyimine dönüşmektedir. süreci yurt dışı hastaları için unutulmaz bir tatil deneyimine dönüşmektedir.

Tedavilerimiz

Hemen Size Özel Fiyatlı
Ücretsiz Tedavi Planınızı Talep Edin!

Uzman hasta temsilcilerimiz tedavi sürecinizi baştan sona ücretsiz şekilde planlamak ve sizi daha yakından tanımak için sabırsızlanıyor.

0 530 122 26 60​

( WhatsApp, Telegram, Telefon)

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım Formu‘nu doldurarak muhteşem bir gülüşe ilk adımınızı atabilirsiniz. Sağlık danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacak.

Obtenir une offre gratuite

Vous pouvez demander un rendez-vous en remplissant le formulaire. Notre équipe vous répondra dans les plus brefs délais.

0 530 122 26 60​

( WhatsApp, Telegram, Telefon)